Artur Owczarski - "Droga 66. Droga Matka"Dzisiaj znowu troszkę będzie o Stanach Zjednoczonych. :) Z pewnością nie raz, oglądając amerykańskie filmy, widzieliście jedną z najwspanialszych tras świata - legendarną Drogę 66. To właśnie tej trasie poświęcony jest reportaż Artura Owczarskiego.


Marzeniem autora było wybrać się w podróż przez Stany Zjednoczone właśnie drogą nr 66. Jest to jedna z najstarszych dróg amerykańskich, która biegnie od Chicago do Santa Monica. Artur Owczarski wsiadł w stary kabriolet i przejechał właśnie tę trasę. Po drodze zrobił masę zdjęć, a po powrocie wszystko dokładnie opisał. I właśnie opis tej drogi, jej historię i legendy krążące wokół niej, znajdziecie w tej książce.

Osobiście bardzo mi się podobał ten reportaż i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia. Mam nadzieję, że również kiedyś będzie mi dane zobaczyć Stany Zjednoczone, bowiem z opisów z książki wydają się być naprawdę atrakcyjne.

Polecam Wam tę książkę. Nawet jeśli w tym roku nie planujecie dalszych wyjazdów wakacyjnych to gwarantuję, że czytając reportaż poczujecie się jakbyście tam właśnie byli :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze