Anna Dembowska - "Diagnoza. Osaczenie"Z pewnością kojarzycie serial TVN-u pod tym samym tytułem. Anna Dembowska napisała książkę, która opowiada historię Anny, podczas jej pobytu w Szwecji.


Anna trafia do Szwecji wraz ze swym mężem po nieudanej operacji. Tam jednak jej mąż postanawia ją leczyć psychiatrycznie, chociaż kobieta uważa, że takiej pomocy nie potrzebuje. Jednak jej męża wspiera w działaniu teściowa. Dziewczyna otumaniona lekami nie do końca kojarzy fakt. Pewnego dnia jej przyjaciółka Daria wzywa ją do pomocy lekarskiej przy swoim przyjacielu. Potem koleżanki się rozstają, ale Daria nie wraca prosto do domu - zostaje zamordowana z zimną krwią. Ostatnią żywą osobą, która widziała Darię jest Anna...

Przyznam szczerze, że Diagnozy widziałam jeden odcinek, ale po przeczytaniu tej książki myślę, że obejrzę cały serial. Zaciekawiła mnie postać Anny i jej historia i chciałabym poznać dalszy ciąg jej losów.

Polecam Wam serdecznie lekturę tej książki. Myślę, że to idealna propozycja na wakacyjne czytanie czy też letnie wieczory. 

Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze