Agata Komorowska - "Optymizm mimo wszystko"Agata Komorowska jest znana w świecie Internetu ze swoich spostrzeżeń na temat depresji. Jej książka na ten temat zyskała ogromną popularność. Tym razem pokazuje jak ważne jest być optymistą.


Optymizm według autorki jest lekiem na prawie całe zło. Opisuje na przykładzie swojego życia i sytuacji, których sama doświadczała, jak się nie poddawać i zachować pozytywne myślenie. Optymizm mimo wszystko to nietypowy poradnik, który pokazuje, że nie ma sytuacji beznadziejnych, a negatywne myślenie może przynieść więcej szkody, jak pożytku.

Chociaż samej jest mi trudno się zgodzić z niektórymi kwestiami - pewnie z racji wykonywanego przeze mnie zawodu, to jednak podobne teorie o pozytywnym myśleniu czytałam także u innych specjalistów. Nie oszukujmy się, kiedy się uśmiechamy jesteśmy pięć lat młodsi, mamy więcej energii i motywacji do działania, przez co też świat i otaczające nas społeczeństwo inaczej nas odbiera. Kluczem do sukcesu jest szczery uśmiech.

Polecam lekturę wszystkim smutasom - myślę, że uśmiechniecie się czytając książkę. A to już będzie pierwszy krok do sukcesu. :)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze