Sophie Collins - "Co wie Twój pies?"Chociaż od września mieszkam z królikiem mojego narzeczonego to jednak nie ulega wątpliwości, że jestem typową psią mamą i na widok psa nieważne czy kundelek czy pitbull reaguję "O rany jaki słodki piesek!" ;) Gdyby ktoś miał wątpliwości czy książki o psach są dobrym dla mnie pomysłem to mam nadzieję, że owe wątpliwości rozwiałam :)


Swojego pieska pożegnałam w 2011 roku. Suczka Kaja była jamniczką miniaturką. Od tamtej pory w wiedzy na temat psów bardzo dużo rzeczy odkryto. Na początku swojej przygody z recenzowaniem książek zetknęłam się z jedną pracą naukową o psach. Recenzja znajduje się tutaj. Teraz miałam okazję przeczytać książkę Sophie Collins, która opisuje kwestie oczywiście naukowe, ale w bardziej przystępny sposób. 

Z książki dowiemy się o zmysłach psa takich jak słuch, wzrok, zapach czy smak.  Nauczymy się też jak słuchać naszego psa, żeby wiedzieć co do nas mówi swoim psim językiem, a także jak wyszkolić go na bystrą bestię, która będzie doskonałym przyjacielem człowieka. To, co jest naprawdę powalające to fakt, jak książka została wydana - mnóstwo ilustracji i grafik, kredowy papier, twarda oprawa. To idealny prezent dla właściciela pieska. 

Czy polecam książkę? Zdecydowanie tak! Uważam, że jest to garść niezbędnych informacji o psie, które każdy z nas powinien znać. Przede wszystkim właściciele psów, ale myślę, że nawet każdy człowiek powinien wiedzieć co oznaczają poszczególne reakcje psa i kiedy należy się faktycznie ich obawiać. Jednak pamiętajmy też o najważniejszej zasadzie: póki zwierzaka czymś nie zdenerwujemy ono nigdy na nas się nie rzuci. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Alma Press.

Komentarze