Justyna Kopińska - "Z nienawiści do kobiet"Jak Wam ostatnio wspominałam, czytam sporo reportaży. I bardzo mnie ten fakt cieszy, ponieważ niektóre tytuły mam okazję nadrobić. Z nienawiści do kobiet chciałam już bardzo dawno temu przeczytać i cieszę się, że w końcu było mi to dane.


Książka to zbiór reportaży Justyny Kopińskiej, które dziennikarka przeprowadziła w kontekście problematyki praw kobiet i nie tylko. Porusza bardzo trudne tematy molestowań kobiet, a także uprzykrzania im w ich codziennym życiu. Treść jest naprawdę wstrząsająca.

W dzisiejszej Polsce coraz głośniej mówi się o prawach kobiet. I chociaż pozornie kobieta ma prawo głosu, to w rzeczywistości bywa z tym różnie. Dalej na wsi kobiety muszą znać swoje miejsce. Są też częściej ofiarami przemocy domowej czy molestowań w miejscach pracy. Mimo wielu działań podejmowanych przez najróżniejsze organizacje problem pozostaje nie rozwiązany. 

Czy polecam  zapoznać się z książką? Oczywiście. Myślę, że w kontekście najróżniejszych dyskusji, które toczą się w Polsce to doskonała propozycja, żeby unaocznić sobie problemy, które się pojawiają. 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

Komentarze