Claire McFall - "Przewoźnik" Przewoźnik #1W dobie kiedy wszyscy zachwycają się książkami autorstwa Sarah J. Maas z fantastyką młodzieżową niestety jest trudno się przebić. Przyznaję, że książki Maas czekają na lepsze czasy na moim czytniku, ale za to miałam okazję zapoznać z prawdziwą perełką. Przewoźnik to książka, którą kocham. To jest tak piękna historia, że żaden post, żadna recenzja jej cudowności po prostu nie odda. 


Dylan po wielu latach nawiązuje kontakt ze swoim ojcem, a ten proponuje jej wspólne spędzenie wolnego czasu. W tym celu nastolatka wybiera się do Glasgow. Jednak pociąg, który jedzie ma wypadek w tunelu. Dziewczynie wydaje się, że jako jedynej udaje się wyjść bez szwanku... Po wyjściu z ciemności trafia do niezwykłej krainy, gdzie od razu napotyka tajemniczego Tristana. Chłopiec ma swoją misję do spełnienia względem Dylan. A jaka to misja to dowiecie się czytając książkę.

Zauroczyła mnie ta historia. Cały czas mam obrazy z powieści przed oczami i uważam, że to jest po prostu majstersztyk. Naprawdę ta historia wspaniała, jest przemyślana i bardzo mądra. Spodoba się żeńskiej części czytelników ze względu na wątek miłosny, ale myślę, że także męska część powieścią nie pogardzi. :) Co ciekawsze do książki zabierałam się jak do jeża - opis książki niezbyt mnie przekonywał, jednak po przeczytaniu stwierdzam, że chcę kolejny tom. Już teraz natychmiast! Zwracam też uwagę na język - nie jest skomplikowany, bo jest prosty w odbiorze, ale naprawdę czyta się to wyśmienicie. Wiem, że do tej książki jeszcze wrócę!

Naturalnie, że polecam Wam lekturę tej powieści. Myślę, że nawet starszy czytelnik zakocha się w Przewoźniku. To doskonała propozycja na zbliżające się wakacje. :)

Dziękuję za egzemplarz do recenzji Wydawnictwu Zysk i Spółka.

Komentarze