Sławomir Koper, Tymoteusz Pawłowski - "Korepetycje z Niepodległości"Książki Sławomira Kopra zawsze mnie fascynowały i kiedy byłam na studiach po prostu się w nich zaczytywałam. Mam też wrażenie, że to właśnie on przyczynił się do aktualnej mody na okres dwudziestolecia międzywojennego, która aktualnie u nas panuje.


Korepetycje z Niepodległości to synteza wiadomości o odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości, a także o pierwszych latach jej funkcjonowania. Oczywiście autorzy nie zostawiają suchej nitki na niektórych decyzjach polityków. Opisują jak zmieniała się polska mentalność, a także nowych wyzwaniach, jakie stanęły przed Polakami po 123 latach niewoli. 

Moim zdaniem jest to dobra książka dla młodego fascynata historii, który chce ją lepiej zgłębić. Jak większość książek Sławomira Kopra, napisana jest językiem przystępnym dla młodego czytelnika. Oczywiście fachowcom także ją serdecznie polecam, bowiem z reguły nawet syntezy typowo naukowe są bardzo obszerne. 

Książka ta to na pewno dobre pole do dyskusji na zajęciach dla studentów. Myślę, że mogłaby być przez nich szeroko dyskutowana. Polecam Wam jej zakup i zapoznanie się z nią. Wiele informacji, które dostajemy w mediach o naszej historii to skróty myślowe, które nie dla każdego są jasne. Warto jest więc poszerzyć swoje wiadomości na ten temat.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Komentarze