Remigiusz Mróz - "Kasacja" Chyłka #1O twórczości Remigiusza Mroza słyszałam wiele różnych opinii. Widziałam także jak często wydawane są jego książki i z pewnością jeśli chodzi o polski rynek wydawniczy to pewnie jest on rekordzistą. Co prawda zawsze mam w zwyczaju, że najpierw czytam, a potem oglądam, ale tu zdarzył mi się wyjątek. Nie współpracuję ze wszystkimi wydawnictwami, więc książki Mroza akurat leżały u mnie czytniku długo, a serial akurat miał swoją emisję w telewizji. Zaciekawiona serialem dałam szansę mojemu rówieśnikowi i zapoznałam się z pierwszym tomem serii o Chyłce.


Serial jak wiadomo znacząco odbiega kolejnością od książki, co może akurat w moim przypadku było dobre. W pierwszym tomie Chyłka ma trudne zadanie, bowiem musi bronić syna milionera, który najprawdopodobniej dopuścił się okropnego morderstwa. Mało tego miał przebywać w mieszkaniu z ciałami aż 10 dni. Policja po dotarciu do mieszkania znajduje zwłoki na etapie już znaczącego rozkładu. Chyłce pomaga jej praktykant - Kordian, którego imię zmienia na Zordona. Współpraca tej dwójki przebiega zaskakująco dobrze i młody prawnik bardzo dużo uczy się od swojej opiekunki.

Kasacja to pierwszy tom serii o Chyłce. Muszę przyznać, że się wciągnęłam w tę historię i na pewno zapoznam się z kolejnymi tomami. Książkę czyta się bardzo dobrze, ale mam w świadomości fakt, że pierwsza część Chyłki to początki wielkiej kariery Remigiusza Mroza. 

Jeśli jeszcze po Kasację nie sięgnęliście to myślę, że czas to nadrobić. Polecam ją jako książkę na majowe weekendy - sprawdzi się idealnie.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona.

Komentarze