Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder - "Sprint"W marcu udało mi się przeczytać kilka ciekawych tytułów, jednak najbardziej urzekł mnie Sprint. Jest to bardzo dobrze napisany thriller, który trzyma w napięciu, a także nie jest przewidywalny.


W jednej z najlepszych firm informatycznych dochodzi do tajemniczego morderstwa. Policjanci Skalski i Walczak próbują rozwikłać zagadkę, jednak problem polega na tym, że w firmie pracują najlepsi informatycy, a udowodnienie komuś z nich winy jest niezwykle trudne, bo dowody potrafią szybko zniknąć. Czas ucieka, a pojawiają się kolejne ofiary...

Niezwykle ciekawie zbudowany thriller, który uświadomił mi, jak łatwo jest manipulować informacjami w dzisiejszym świecie. Informatycy dochodzą do takiego stopnia perfekcji, że trudno jest im udowodnić winę. Co prawda już w słynnej trylogii Millenium mieliśmy do czynienia z zaawansowaną technologią, jednak polski thriller pokazuje problem w szerszym stopniu. 

Polecam Wam serdecznie lekturę tej książki. Zwłaszcza jest to tytuł dla miłośników gatunku, bowiem jest to zupełnie coś nowego. Mam też nadzieję, że autorzy nie spoczną na laurach i napiszą kolejną, świetną powieść.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze