"Nietypowa Matka Polka"Nietypowa Matka Polka może pochwalić się licznym gronem obserwatorów i na Instagramie i na Facebooku, gdzie jej humor jest uwielbiany. Jesienią ukazała się książka, która jest zbiorem różnych jej wpisów.


Nietypowa Matka Polka to mama czterech synów, męża i dwóch kotów. Jak widać nie tylko singielki mają koty. Mieszka w Wielkiej Brytanii i opisuje swoje życie. I pewnie byłoby to nudne, gdyby nie fantastyczny język i pokazanie z jak dużą rezerwą do wielu spraw podchodzi. Jeśli bawiliście się świetnie przy Bridget Jones, to Matka Polka też się Wam spodoba!

Moim zdaniem książka jest warta uwagi. Dlaczego? Myślę, że przede wszystkim dlatego, że naszą cechą narodową jest przejmowanie się wszystkim i wyolbrzymianie problemów. Nie bez powodów w naszym codziennym życiu używamy przysłowia o robieniu z igieł wideł. Brakuje nam luzu, który cechuje inne narody. Powiedzieć Polce, że po mleko może wyjść bez hybrydy to największa obraza majestatu. A jednak nasze życie przecież nie jest takie idealne na jakie usilnie staramy się je kreować...

Polecam Wam tę książkę. Myślę, że idealnie sprawi się podczas urlopu gdzieś na ciepłej plaży. Uważajcie tylko na nagłe i niekontrolowane wybuchy śmiechu! ;)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze