Natasza Socha - "(Nie)miłość"Nieoczekiwane wypadki bardzo często krzyżują nam plany i wielokrotnie w związku z tym zmieniają nasze spojrzenie na świat. Natasza Socha w swojej książce zmierzyła się z trudnym tematem świata widzianego oczami kobiety, której życie nagle wywróciło się w wyniku wypadku samochodowego do góry nogami.


Cecylia planuje rozwieść się ze swoim mężem Wiktorem. Nie wie, że podobne plany ma też Wiktor. Problemem jest ich córka, która jest dorastającą nastolatką. Kiedy Cecylia podejmuje decyzję o rozstaniu, wracając do domu ma wypadek samochodowy. Jej życie wywraca się do góry nogami, ponieważ musi poruszać się na wózku. Przez to jest skazana na opiekę swojego męża, który musi poświęcić jej uwagę. Czy wpłynie to na ich relacje między sobą? Odpowiedź znajdziecie w książce.

Powieść porusza trudny temat, ale taki scenariusz nie jest nierealny. Bardzo często  powodem kłótni i braku zrozumienia jest brak rozmowy. Często boimy się rozmawiać z drugą osobą, bojąc się, że ją urazimy czy nie zostaniemy zrozumiani. Jednak to właśnie rozmowa jest słowem kluczem do rozwiązania wszystkich naszych problemów.

Polecam Wam tę powieść na wiosenne czytanie wieczorne. Spodoba się z pewnością nie tylko miłośniczkom gatunku. Sama wiem, że chętnie sięgnę po kolejne tytuły tej autorki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze