Monika Janiszewska, Małgorzata Bajko - "Mamo, co by było, gdyby..."Trudne pytania dzieci często spędzają sen z powiek rodzicom, bo przecież jak małemu dziecku wytłumaczyć, że ukochany piesek nie żyje, albo skąd wziął się w ogóle na tym świecie? Na te i inne skomplikowane pytania znajdziemy odpowiedzi w tym małym, ale sprytnym poradniku.


Czasami dzieci zabijają nas pytaniami. Dosłownie. I bardzo często nie wiemy jak w racjonalny sposób odpowiedzieć na to pytanie, bo przecież nie jest trudno o to, żeby dziecko coś opacznie zrozumiało i jeszcze nie daj Boże, powtarzało gdzie się tylko da. Na pewno błędem podstawowym jest nie udzielenie odpowiedzi. To zmusza dziecko do dalszego doszukiwania się informacji i szperania w Internecie, gdzie jak wiemy nie zawsze odpowiedzi są w pełni słuszne dla oczu dziecka...

W książce znajdujemy masę przydatnych odpowiedzi, ale także ciekawe historyjki, które mogą niektóre rzeczy lepiej zobrazować. Do tego mamy opinie fachowców, co daje nam dobrą bazę do rozmowy z małym dzieckiem. Książka nie ma dużych rozmiarów, więc można spokojnie zabrać ją do torebki w podróż czy na spacer. Dzieci przecież zadają pytania nie tylko w domu ;)

Polecam rodzicom zaopatrzenie się w tą książkę, ale także polecam dalszym krewnym, na przykład dziadkom, którzy nie do końca wiedzą jak odpowiedzieć na trudne pytania. To bardzo fajna deska ratunkowa ;)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Sensus.

Komentarze