Lisa Jewell - "Kiedy Ciebie nie ma"Niemalże nie ma dnia, w którym nie pojawiałaby się informacja, że ktoś jest poszukiwany. Wiele osób przepada bez wieści. Po latach umarza się śledztwo i uznaje się te osoby za zmarłe. Jednak czy zawsze tak musi być?


Laurel ma trójkę dzieci i cudownego męża. Są zupełnie normalną rodziną, jednak pewnego dnia jedna z ich córek - Ellie - znika. Wychodzi z domu i już nigdy do niego nie wraca. Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań nie udaje się znaleźć nawet tropu dziewczynki. Po dziesięciu latach małżeństwo Laurel należy do przeszłości, a policja przychodzi ze zdjęciami rzeczy Ellie. Ponowne poszukiwania nie dają jednak pozytywnych rezultatów. Zrozpaczona matka znajduje oparcie w nowym partnerze - słynnym matematyku. Jak się okazuje mężczyzna ma córkę, która jest niezwykle podobna do zaginionej Ellie...

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Akcja jest poprowadzona ciekawie i powoduje, że trudno jest książkę odłożyć. W książce autorka porusza trudny temat osób zaginionych. Bardzo często szukamy ich gdzieś naprawdę daleko, a jednak historia pokazuje, że bardzo często porywacze przetrzymują takie osoby w naszym najbliższym sąsiedztwie. Warto jest mieć oczy i uszy szeroko otwarte, a prawo powinno pozwalać na dokładne przeszukiwania najbliższej okolicy.

Polecam Wam lekturę tej książki. Sama chętnie sięgnę po inne tytuły, jak tylko ukażą się na polskim rynku wydawniczym, ponieważ zainteresowało mnie jej pióro.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze