J. R. R. Tolkien - "Niedokończone opowieści Śródziemia i Numenoru"Recenzować Mistrza chyba nie wypada, więc ten post będzie raczej opisem książki niż recenzją. Jednakże mimo to zapraszam do lektury.


Książka to zbiór najróżniejszych historii opowiedzianych m.in. przez Gandalfa. Są one uzupełnieniem pozostałych prac J.R.R. Tolkiena i zostały zebrane i opracowane przez jego syna Christophera Tolkiena. Opowieści te wiele wyjaśniają jeśli chodzi o pewne niuanse w historiach znanych nam chociażby z Władcy Pierścieni. Co ciekawe w książce została zawarta także jedyna opowieść o historii Numenoru.

Myślę, że książka Tolkiena to idealny prezent dla miłośnika jego twórczości. Zebrane historie są idealnym uzupełnieniem kolekcji na półce. Poza tym ciekawy jest bardzo indeks osób, które pojawiają się nie tylko na kartach tych powieści, ale także we wszystkich historiach o Śródziemiu. 

Polecam książkę jako prezent dla miłośnika Tolkiena. Sama do fanów jego twórczości się zaliczam i książka ta znajdzie u mnie honorowe miejsce na półce. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze