"Disney Uczy. Nauka jest super. Książka odkrywcy" książki dla dzieci #42Każdego dziecko przechodzi taki wiek, kiedy koniecznie chce zaspokoić swoją ciekawość. Warto ciekawość świata rozwijać i podsuwać mu do tego odpowiednią literaturę. To klucz do sukcesu w przyszłości.


Przez różne dziedziny nauki prowadzą nas bohaterowie filmu Iniemamocni, przez co dla dziecka tekst jest zdecydowanie łatwiejszy. Co ciekawsze wstęp do każdej ciekawostki jest odwołaniem do właśnie tej bajki. Autorzy chcą pokazać, że nie wszystko w filmie musi być zmyślone, a jednocześnie pobudzają dziecięcą ciekawość i tłumaczą różne procesy, które zachodzą w przyrodzie. Przyznam szczerze, że sama kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałam. Doskonałym elementem jest słowniczek na końcu książki.

Książeczka przez wydawnictwo jest polecana dla dzieci od 3 roku życia, jednak wydaje mi się, że to może być ciut za wcześnie. Dziecko jeszcze wtedy nie ma tak rozwiniętego myślenia abstrakcyjnego. Jednak jeśli mamy bystrego trzylatka to czemu nie poczytać mu i takiej książeczki. Możemy też wybierać odpowiednie fragmenty.

Polecam Wam tę książeczkę, bo nie wszystko musimy wiedzieć, a z drugiej strony odpowiadanie dziecku, że nie wiemy może być potraktowane jako odtrącanie dziecka. Warto pomyśleć o tej książeczce jako fajnym prezencie, bo jest wydana w twardej oprawie.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze