Orina Krajewska - "Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia"Nie odkryję Ameryki jeśli powiem, że o własne zdrowie trzeba dbać i badać się regularnie. Jednak czasami wyniki badań to nie wszystko - mogą nas oszukać, a organizm będzie wysyłał nam znaki, że jednak coś jest nie tak. Czasami słyszymy od lekarza, że jesteś poważnie chorzy i czas o siebie zadbać. Jak? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy też w tym poradniku.


Orina Krajewska to córka aktorki Małgorzaty Braunek, która znana była z serialu Dom nad rozlewiskiem. Niestety zdiagnozowany u niej późno nowotwór okazał się być złośliwy. Jednak rodzina starała się jak najbardziej przedłużyć życie odwołując się też do metod, które nie są konwencjonalne, ale z drugiej strony nie są też niebezpieczne.

W walce z nowotworem kluczową rolę odgrywa to, co jemy, a także ruch i każdy przejaw aktywności fizycznej. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy nawet nie mając zdiagnozowanej poważnej choroby dbali o te aspekty. Autorka porusza w swoim poradniku także kwestię medycyny z Dalekiego Wschodu, która faktycznie czasami może pomóc, ale tylko pod warunkiem, kiedy jest kontrolowana przez lekarza prowadzącego. 

Myślę, że poradnik ten jest idealny dla osób, których bliscy muszą zmierzyć się z nowotworem. Wykrycie tej poważnej choroby to nie wyrok, lecz początek walki. Bardzo ważna jest wczesna diagnostyka, dlatego apeluję: kontrolujmy się regularnie, a wszelkie oznaki, że coś dzieje się nie tak konsultujmy z lekarzem.

Za książkę  do recenzji dziękuję Wydawnictwu Sensus.

Komentarze