Krystyna Mirek - "Szczęście za horyzontem"O tym, że pozory lubią mylić chyba wie każdy.  Jednak czasami w życiu o tym zapominamy i ulegamy pierwszemu wrażeniu, które bywa mylne.


Justyna nie może wrócić do swojego poprzedniego życia - traci dobrze płatną pracę, wygodny apartament. Przypadkiem spotka Janka, który również w życiu popełnił kilka błędów. Widząc, że mężczyzna nie daje sobie rady z opieką nad własnymi dziećmi, postanawia mu pomóc. Nieoczekiwanie między dwójką tych obcych sobie ludzi zaczyna rodzić się uczucie. Czy taki związek ma rację bytu? Przekonacie się czytając powieść.

Szczęście za horyzontem to idealna powieść na poprawę humoru. Chociaż porusza trudny temat i moim zdaniem mocno stereotypowo podchodzi do roli kobiety, to jednak w ma w sobie coś, co przyciąga uwagę czytelnika. Być może jest to sielankowy obraz wsi, który mnie typowego mieszczucha bardzo ostatnio pociąga ;)

Czy polecam Wam lekturę tej książki? Oczywiście. Nie jest to Dostojewski czy Mickiewicz, ale idealna lektura na wiosenne wieczory. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze

  1. bardzo lubię tę książkę, rzeczywiście temat trudny, ale i decyzje bohaterki zaskakujące, warto się wczuć w jej sytuację :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza