Cristina Alger - "Żona bankiera"Thrillery, których akcja dotyczy kwestii finansowych z reguły trzymają w napięciu i są naprawdę dobre. Nie inaczej jest z książką Cristiny Alger. To naprawdę trzymająca w napięciu historia, od której niezwykle ciężko jest się oderwać.


Annabel jest żoną bankiera Matthew Wernera, jednak ten ginie w katastrofie lotniczej. Od początku Annabel ma przeczucie, że coś tu nie gra i ktoś pomógł, żeby doszło do tej tragedii. Asystentka męża przekazuje jej informacje, że bank pomagał w nieczystych interesach, i że jej życie także jest zagrożone. Jednak kobieta postanawia dowiedzieć się, dlaczego jej ukochany mąż musiał stracić życie.

Globalna finansjera zawsze wzbudza zachwyt i wiele osób nie może się nadziwić, że niektórzy posiadają ogromną fortunę. Jednak za pieniędzmi często idą brudne interesy, a także polityka, która bywa okrutna i zbiera śmiertelne żniwo. Cristina Alger świetnie pokazała jak niebezpieczny jest to świat i wiem, że sięgnę z chęcią po inne książki tej autorki. Powieść jest napisana wyśmienicie i czyta się ją bardzo dobrze. Sama z niechęcią odkładałam książkę, zmuszona do tego przez szarą rzeczywistość.

Polecam Wam bardzo tę książkę. Myślę, że to idealna lektura na wiosenne, długie dni, które są przed nami. Na pewno nie będziecie żałować wyboru lektury :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze