Aleksandra Rumin - "Zbrodnia i Karaś"Komedia kryminalna to zawsze bardzo dobra, lekka propozycja. Dlatego bardzo chętnie sięgnęłam po dzisiejszą premierę "Zbrodnię i Karasia". Dodatkowo zachęcił mnie tytuł, który bardzo nawiązuje do mojej ulubionej, szkolnej lektury :)


Ernest Karaś jest jednym z najmniej lubianych profesorów wykładających na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pewnego dnia sprzątaczki napotykają się na jego ciało. W budynku wydziałowym w tym czasie znajduje się tylko dziesięć osób. Czy wśród nich jest morderca czy może śmierć starego profesora to zwykły wypadek? Zagadkę rozwikłacie czytając tę przezabawną historię.

Powieść Aleksandry Rumin jest przezabawną historią z wątkiem kryminalnym. Książka porywa od pierwszych stron i sama przeczytałam ją w godzinę. Być może dlatego, że to Wydział Historii, a sama taki kończyłam, tylko na innym uniwersytecie :) Myślę, że książka jest doskonałym odzwierciedleniem poczucia humoru autorki i uważam, że jest to bardzo udany debiut.

Polecam Wam serdecznie lekturę tej bardzo sympatycznej komedii kryminalnej. Myślę, że to idealna propozycja na wiosenny weekend. :)

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Initium.

Komentarze