Peter Robinson - "Niebezpieczny chłopak"Peter Robinson dołączył do grona moich ulubionych pisarzy. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać wszystkie jego książki, bowiem druga pozycja również mnie oczarowała. Przy okazji te pozycji poruszony został, wydaje mi się, dość istotny problem, ale o tym za chwilę.


Juliet Doyle znalazła pistolet w rzeczach córki, która przyjechała do rodziców w odwiedziny. Z problemem udaje się do Alana Banksa, ale ten przebywa na urlopie. Sprawą zajmuje Annie Cabbot, która staje przed bardzo trudnym zadaniem. Akcja przejęcia broni ma tragiczny finał, a córka Alana, notabene przyjaciółka Erin, córki Juliet, ucieka z najprawdopodobniej właścicielem broni - młodym chłopakiem, który okazuje się być prawdziwym gangsterem. Czy Annie uda się ocalić córkę Alana? Czy ojciec sam będzie musiał wkroczyć do tej niezwykle trudnej sprawy?

Peter Robinson to moje odkrycie tego roku. Naprawdę podoba mi się jak autor pisze swoje książki i wydaje mi się, że za mało się o nim u nas mówi. Wiem, że na podstawie jego książek stworzono serial, który emitował BBC i mam nadzieję, że będziemy mieli szansę go obejrzeć. 

Książka porusza też ważny temat, na co zwróciłam Waszą uwagę od razu we wstępie. Chodzi o kwestię łatwego dostępu do broni oraz tego jakie może przynieść to tragiczne skutki. Niestety nie każdy na tym świecie powinien mieć do niej dostęp. Jestem zdania, że zaostrzone reguły, kontrola rynku i testy psychologiczne są konieczne do tego, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie.

Polecam Wam tę pozycję. Sama zaś postanowiłam, że postaram się w tym roku przeczytać kolejne książki tego autora.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze