Krystyna Mirek - "Ten jeden wieczór"Lekkie książki obyczajowe to czasami idealna lektura na wieczór czy weekend. Nie wymagają one od nas zbyt głębokiego skupienia, a z drugiej strony też zdarza im się w dość ciekawy sposób poruszyć pewne tematy. Jedną z czołowych polskich autorek, które piszą tego typu książki jest Krystyna Mirek. O twórczości tejże autorki słyszałam wiele i chciałam się na własnej skórze przekonać jak wygląda jej pióro.


Amelia Diamond (prawdziwe nazwisko to Sylwia Nowak) jest znaną aktorką i celebrytką, która wybiła się na roli w serialu. Patrząc przez pryzmat mediów plotkarskich można odnieść wrażenie, że jej życie jest idealne. Nagły zwrot w akcji przynosi nieoczekiwana śmierć jej siostry, która pozostawia pod opiekę siostry swoją córkę. Sęk w tym, że młoda dama nie wie, że życie cioci nie jest takie, jak opisują je tabloidy...

Krystyna Mirek w swojej książce opisała bardzo moim zdaniem ważną kwestię tego, że nie wszystko jest takie, jakie nam się wydaje, że jest. Oglądamy celebrytów uśmiechniętych od ucha do ucha, jednak pamiętajmy, że są zwykłymi ludźmi i tak samo jak my, mają prawo wstać lewą nogą. 

Polecam Wam lekturę książki, która chociaż utrzymana jest w świątecznej, zimowej atmosferze, to jednak nadaje się do czytania przez cały rok. Idealna, lekka propozycja na wieczór.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki.

Komentarze

  1. Czytałam w święta, bardzo dobra, nieprzesłodzona, pokazuje ważne tematy, a jednocześnie wzrusza :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza