Katarzyna Grzegrzółka - "Odium"Debiuty bywają różne - nie każdy ma talent do pisania książek. Jednak Katarzyna Grzegrzółka to nazwisko, o którym na pewno jeszcze dużo dobrego usłyszymy.


Jan Bury dostaje trudne zlecenie. Grupa chłopców znalazła w lesie zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Jedynym tropem jest kartka z tajemniczym napisem. W międzyczasie sam boryka z problemami osobistymi, które utrudniają mu prowadzenie śledztwa. Czas ucieka, a Bury dowiaduje się o kolejnej zbrodni...

Odium to niezwykle ciekawy i wciągający thriller. Zakończenie mnie zaskoczyło, mimo, że spodziewałam się, że tak to może się potoczyć. W książce poruszony został także temat istoty utrzymywania więzi rodzinnych i tego, że gdy znika najbliższa osoba trzeba natychmiast reagować. Warto też rozmawiać ze sobą, bo być może w ten sposób unikniemy większego konfliktu.

Osobiście polecam Wam tę książkę. Myślę, że nadaje się idealnie na zimowy wieczór, ale pewnie też sprawdzi się na słonecznej plaży. Wydaje mi się, że mamy do czynienia tutaj z naprawdę dobry debiutem. Na pewno będę śledzić dalsze poczynania mojej imienniczki, bo coś czuję, że może być odkryciem tego roku.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i Spółka.

Komentarze