Kasia Bulicz-Kasprzak - "Spadek"Spadki to problem, który dotyczy każdego z nas. Czasami mogą się one okazać miłym zaskoczeniem i kluczem do rozwiązania tajemnicy swojego pochodzenia. Dlatego czasami warto zadawać rodzinie nawet te najtrudniejsze pytania, żeby przygotować się na najróżniejsze sytuacje.

Dorota rozstała się ze swoim chłopakiem. Nie było to najspokojniejsze rozejście dwójki młodych osób. Wkrótce po rozstaniu dostaje dziwny telefon ze szpitala, że ma się zaopiekować swoim dziadkiem. Początkowo dziewczyna myśli, że to jakiś kiepski żart, jednakże szybko okazuje się, że dziadek istnieje, a ona będzie miała szansę poznać także swojego ojca.

Spadek to typowa książka obyczajowa dla kobiet, które szukają czegoś lekkiego na weekend. Mimo, że porusza dość trudny problem, to jednak autorka trochę przerysowała sytuację i myślę, że byłoby wielu osobom trudno wyobrazić sobie co przeżywa główna obywatelka. Mimo to książkę czyta się bardzo przyjemnie i nie żałuję czasu, który jej poświęciłam.

Polecam Wam na wiosenne wieczory tę pozycję - jest to dość dobrze napisana powieść i na pewno Was zaciekawi. Jednakże uprzedzam, że nie jest to w moim odczuciu książka, do której będzie się wracać. Z drugiej strony jest tyle tytułów nowych na rynku, że chyba wracanie do książek to dzisiaj i tak rzadkość :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze