Jonas Winner "Murder Park. Park morderców"Czy z parku rozrywki, w którym doszło do brutalnych zabójstw da się zrobić park historii tych zabójstw? Oczywiście, że się da. 

Zodiac Island to wyspa u wybrzeży Stanów Zjednoczonych, na której lata temu znajdował się popularny park rozrywki. Niestety błogi nastój przerwały brutalne morderstwa. Po latach pada pomysł stworzenia w tym miejscu parku morderców, który miałby być poświęcony właśnie tym zabójstwom, ale także innym wstrząsającym wydarzeniom z całych Stanów. W tym celu zostaje wezwana grupa osób związanych z mediami, żeby opisać plany, które mają być realizowane. Niestety sielankę przerywają kolejne zabójstwa...

Park rozrywki przyniósł mi na myśl wielkie koło diabelskie, które stoi w Czarnobylu. Chociaż historia Prypeci jest zdecydowanie inna to jednak też opustoszały park rozrywki nadawałby się do kręcenia horrorów. Jeśli chodzi o książkę to muszę przyznać, że początkowo ją źle oceniłam, bowiem koniec mnie zaskoczył, ale też rozczarował. Nie jest to książka najwyższych lotów i wydaje mi się, że są zdecydowanie lepsze thrillery, jednak myślę, że warto ją również poznać.

Podsumowując, chciałabym, żebyście się z nią zapoznali, bo myślę, że zamysł tej książki był bardzo ciekawy. Wykonanie wymagałoby dopracowania, jednak wiem, że sięgnę po inne książki autora. Polecam na wiosenne wieczory.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Initium.

Komentarze