Grzegorz Wielgus - "Czarcie słowa"Pamiętacie brata Gotfryda i jego wiernych towarzyszy: Jaksę i Lamberta? Nie tak dawno pisałam o pierwszym tomie ich przygód, a właśnie w lutym ma mieć miejsce premiera kolejnego tomu ich historii.


Akcja Czarcich słów rozgrywa się w Austrii w 1279 r. tuż po zakończeniu bardzo trudnego konfliktu o koronę Królestwa Niemiec. Rudolf Habsburg nakazuje na jednym ze swoich zamków zorganizować turniej rycerski - ulubioną rozrywkę średniowiecznych wojowników. Niestety okazuje się, że nie wiele potrzeba, żeby powróciła wojenna zawierucha. Jakby mało było problemów to w okolicach zamku dochodzi do serii niezwykle brutalnych ataków. Zagadkę ma rozwiązać znane nam trio: Gotfryd, Lambert i Jaksa.

Grzegorz Wielgus pisze powieści z niesamowitym rozmachem. Czytając je mam wrażenie, że jestem naocznym świadkiem opisywanych wydarzeń. Jako historyk jestem pod ogromnym wrażeniem precyzji języka - niezwykle dokładnie naśladuje język naszych przodków. Mimo to książkę dobrze się czyta i nie ma problemu ze zrozumieniem o co chodzi bohaterom.

Polecam tę książkę dorosłemu, ale także młodemu czytelnikowi. Myślę, że nie tylko miłośnicy historii zakochają się w książkach Grzegorza Wielgusa. Idealna lektura na zimowe dni.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Initium.

Komentarze