Alex T. Smith - "Kostek na podium" książki dla dzieci #37Jak wiecie uwielbiam książki dla dzieci i to jak fajnie są wydawane dzisiaj. Do nich zalicza się również seria o Kostku, która została także uwieczniona w serialu dla dzieci. Postać śmiesznego pieska w bereciku z antenką przyciąga uwagę dziecka i słusznie, bo jest to bardzo pozytywna postać.


W tej książeczce mamy historię Kostka, który marzy by wziąć udział w zawodach sportowych: Wielkim Dniu Fantastycznych Sportów. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie fakt, że złodzieje ukradli puchar! Kostek rzuca się na ratunek i robi wszystko, żeby odbić z rąk rabusiów cenne trofeum.

Historia Kostka jest przezabawna. Naprawdę jako osoba dorosła sama świetnie się przy niej bawiłam i mam nadzieję, że będzie mi dane przeczytać inne części. Z pewnością też swoim przyszłym dzieciom także będę ją czytać. Książeczka ma sporo tekstu, więc z pewnością nie nadaje się na pierwszą książkę do nauki czytania, ale do wspólnego czytania na dobranoc jak najbardziej. Zwłaszcza jeśli nasza pociecha przejawia zainteresowania sportem to ta część będzie dla niej fantastyczna.

Polecam rodzicom zaopatrzenie biblioteczki swoich dzieci w tę pozycję. Spędzicie razem bardzo miło czas, a być może rozwiniecie też pasję Waszych dzieci do uprawiania sportu. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Debit.

Komentarze