Adam Faber - "Tajemne imię" Kroniki Jaaru #4Co się dzieje, kiedy przyjaciele nas nie rozumieją i odwracają się do nas plecami? Dlaczego tak ważne jest, żeby trzymać się razem? O tym wszystkim napisał Adam Faber w swojej czwartej części Kronik Jaaru.


W krainie Jaaru trwają intensywne przygotowania do wojny między dwom zwaśnionymi krainami. W Londynie pojawia się w sklepie dla czarodziejów tajemniczy Kaspar, który szuka zatrudnienia i do pracy zostaje przyjęty. Kate postanawia zamieszkać w mrocznej krainie Tir-na-Nog, ponieważ uważa, że jej przyjaciele odwrócili się od niej i jej nie rozumieją. Przyjaciółka Kate musi walczyć ze znacznie potężniejszymi siłami niż jej własna moc magiczna. Czy wojna skończy się pokojem, a Kate wróci do swoich przyjaciół? Przeczytajcie, to się dowiecie. :)

Myślę, że każdy z nas przekonał się kiedyś, że "w kupie siła". Człowiek jest zwierzęciem stadnym, nie przyzwyczajonym do życia w pojedynkę. Kate nierozumiana przez swoich najbliższych opuszcza ich i wchodzi do krainy mroku. Jednak warto wiedzieć, że tak nie należy postępować. Słabością jest bycie samemu, a tą słabość bardzo łatwo można pokonać.

Polecam Wam lekturę nie tylko czwartego, ale także pozostałych części - z pewnością urzekną one Was, tak samo jak mnie i miliony innych czytelników. Idealna propozycja nie tylko dla młodego czytelnika.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze