Adam Faber - "Siedem bram" Kroniki Jaaru #3Adam Faber chyba dołączy do grona moich ulubionych autorów. Podobnie jak pierwszy i drugi tom, trzeci również mnie oczarował. Mam też nieodparte wrażenie, że z każdym tomem historia robi się jeszcze ciekawsza.


Kate wiedzie spokojne życie u boku swojego wybranka serca Jonathana. Jednakże spokój zagłusza nagła informacja, że w tajemniczych okolicznościach zaginęła fera Fione yl Maas. Strażnicy Żywiołów ruszają na poszukiwania. Docierają do miejsca, gdzie ścierają się dwie krainy, a za każdymi otwartymi wrotami bram czyha na nich nowe niebezpieczeństwo. W Krainie Jaaru robi się coraz mniej przyjemnie. Czy Kate uda się odnaleźć ferę? Tego dowiecie się czytając trzeci tom Kronik Jaaru.

Historia Kate pochłonęła mnie całkowicie. Czytając Kroniki mam wrażenie, jakbym była nastolatką i sama przeżywała te historie. Kroniki Jaaru są dla mnie napisane wręcz po mistrzowsku i mam nadzieję, że doczekają się tłumaczenia na inne języki, czego serdecznie życzę autorowi. Długo zastanawiałam się na czym polegał ten fenomen Kronik, który krążył po Internecie, ale po przeczytaniu ich nie mam wątpliwości, że jest to pozycja godna naszej uwagi.

Polecam Wam tę lekturę - niezależnie w jakim wieku jesteście i tak spędzicie z nią bardzo fajne chwile. Koniecznie musicie poznać Kate i jej przyjaciół - Wasze smutni i problemy same przejdą. Idealna propozycja na każdą porę roku!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze