Adam Faber - "Księga luster" Kroniki Jaaru #1O Kronikach Jaaru słyszałam wiele. Premiera piątego tomu Kronik spowodowała, że postanowiłam w końcu je przeczytać i sprawdzić na czym polega ich fenomen. I muszę powiedzieć, że... przepadłam. :) Przypomniały mi się czasy, kiedy równie zachłannie pochłaniałam Harry'ego Pottera i wyczekiwałam kolejnych tomów w księgarniach.


Kate, typowa nastolatka, mieszka w Londynie wraz ze swoją ciotką. Pewnego dnia trafi jednak to sklepu dla czarodziejów, gdzie w jej ręce wpadnie pewna tajemnicza księga. Przez przypadek dziewczyna dowiaduje się, że jest... czarownicą i ma ważną misję do wykonania. W międzyczasie rzuca czar na swojego wybranka serca, jednak zamiast zobaczyć miłość do siebie w oczach wybranka, Kate trafia do tajemniczej krainy, gdzie poznaje Fiona - fera - baśniową istotę, która ma za zadanie zaopiekować się młodą czarownicą...

W Kronikach Jaaru nie ma szkoły magów, ale są baśniowe historie. Dlatego tak bardzo książka skojarzyła mi się z Harrym Potterem. Świat stworzony przez Adama Fabera jest wręcz niezwykły i dopracowany z najmniejszymi szczegółami. Myślę, że w Kate nie jeden nastolatek odnalazł by siebie. Dziewczynka przeżywa bardzo podobne emocje, jak współczesne nastolatki, co czyni ją postacią bardzo realną. Dodatkowo umiejętność czarów jest dla nie jednego młodego czytelnika czymś pożądanym. 

Myślę, że sam autor też jest czarodziejem, ponieważ to nie lada sztuka wyczarować Jaar.

Polecam Wam tę książkę. To lektura dla młodych czytelników, jak i tych starszych. Z pewnością jeśli czytaliście Harry'ego Pottera to ta propozycja się Wam na pewno spodoba.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze