Adam Faber - Czarny amulet Kroniki Jaaru #2Jak już zapewne zauważyliście w poprzednim poście poświęconym Kronikom Jaaru, historia ta wręcz mnie oczarowała. Dlatego bardzo się cieszę, że mam kolejne tomy Kronik. Drugi tom okazał się jeszcze lepszy niż pierwszy!


Kate otrzymała w prezencie od nauczycielki magiczny amulet. To jeszcze bardziej ją zachęca do poznania świata magii, więc postanawia poznać inne czarownice. W tym celu wybiera się na magiczne wakacje. Niestety oprócz nowych znajomych pojawia się także tajemniczy prześladowca, który pojawia się w jej snach. Razem ze swoim ferem Fionem próbuje rozwikłać zagadkę. Co ciekawsze w tym samym miejscu pojawia się jej wielka, szkolna miłość...

Czarny amulet to drugi tom Kronik Jaaru i moim zdaniem jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Mimo, że adresatem książek Adama Fabera są raczej młodsi czytelnicy, sama się przy niej świetnie bawiłam. Historia jest napisana świetnym, przyswajalnym językiem, co sprawia, że książka myślę, że przypadła by do gustu także zagranicą. 

To, co bardzo mi się podobało to to, że te historie są mądre. Zawierają morał, nie są przesadzone, nie przerażają. To dzisiaj rzadkość, więc tym bardziej wymagają moim zdaniem uwagi. 

Polecam Wam lekturę drugiego tomu Kronik Jaaru. Wierzę, że również Was oczarują, tak jak mnie oczarowały :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze