Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Elementarz Książki dla dzieci #36Jeśli znacie jakiegoś młodego człowieka, który rwie się do książek, obowiązkową dla niego lekturą powinien być Elementarz. Każdy z nas miał doświadczenia z taką książeczką i ze słynnym zdaniem: "Ala ma kota". A co gdyby zastąpić Alę Olafem z Epoki Lodowcowej? :)


Elementarz to barwna książeczka, w której poprzez zabawne historie dziecko poznaje poszczególne litery. Znajdziemy w niej bohaterów bajek Disneya, co sprawia, że książka jest bardziej atrakcyjna dla dzieciaków. Moją uwagę, obok barwnych ilustracji, przykuły wzory jak zapisywać litery i poszczególne wyrazy. Na każdej stronie są obrazki i trzy linie, takie jak w zeszytach. Wzorcowo w nich są pokazane jak napisać dane słowo. Jest to super sprawa, ponieważ dorosły człowiek nie pisze tak, jak uczono go gdy sam miał siedem lat. Dlatego nauka pisania sprawia rodzicom duże problemy, a tu mają idealną ściągawkę. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat.

Polecam Wam bardzo serdecznie tę pozycję. Myślę, że będzie to idealne uzupełnienie wiedzy zdobywanej w zerówce czy w szkole podstawowej. Warto pamiętać, że im wcześniej wyćwiczymy umiejętność pisania u dziecka, tym sprawniej będzie potem się ono uczyło. Poza tym w dobie tabletów i telefonów umiejętność pisania ręcznego jest naprawdę ważna i warto do ćwiczeń wracać nawet w nieco późniejszym wieku.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze