Najnowsza recenzja

K.A. Figaro - "Dwie drogi" [+18]

Kolejny tom serii erotycznej autorstwa K.A. Figaro jest chyba najlepszym w całej serii. Chociaż mocno przypomina ckliwą operę mydlaną, to wi...

9.12.18

Pascal Engman - "Patrioci"Koniec roku to czas wielu podsumowań. I oczywiście takie podsumowanie na blogu jeszcze zamieszczę z 12 najlepszymi książkami tego roku. Jednakże mogę śmiało powiedzieć, że Patriotów w nim nie zabraknie. W moim odczuciu to najlepsza książka tego roku i bardzo aktualna.

Carl obiecał sobie, że zrobi wszystko, żeby jego ukochana Szwecja nie utonęła w morzu muzułmanów. Postanawia wymierzyć sprawiedliwość tym, których obwinia za popieranie napływu tych innowierców. Madeleine to z kolei dziennikarka, której marzeniem jest dostać temat na pierwszą stronę - jednakże wplątana w romans z szefem redakcji napotyka spore problemy. Pewnego dnia dochodzi do brutalnego ataku w centrum Sztokholmu, za który jest odpowiedzialny muzułmański taksówkarz...

Patrioci to najmocniejsza książka, jaką czytałam. Jest niezwykle ważnym głosem w dyskusji o mataczeniu informacjami przez media, a także ostrzega przed radykałami, którzy po prawie stu latach dochodzą znowu do głosu. Tym razem upatrując sobie wroga, oczywiście zewnętrznego, w szukających schronienia muzułmanach. 

Wiem, że ktoś powie, że Arabowie popełniają przestępstwa w Europie i nie potrafią się zasymilować, jednakże ja zadam pytanie: co my Europejczycy zrobiliśmy, żeby umożliwić im asymilację oraz czy my jesteśmy tacy święci i nie popełniamy przestępstw? Każdy radykalizm jest zły. I należy zrobić wszystko, żeby nie dopuszczać po jednej i po drugiej stronie do jego rozwoju. 

Polecam Wam tę książkę na okres świątecznej refleksji. Myślę, że to dobry moment, żeby popatrzeć na problem imigrantów z Bliskiego Wschodu oczami radykałów. Wierzcie mi, że jeśli kiedyś przerażało Was spojrzenie na świat nazistów to to również Was przerazi. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję serdecznie Wydawnictwu Sonia Draga.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Zaczytana Historyczka , Blogger