Natasza Socha - "Pokój kołysanek"Fakt zbliżających się Świąt spowodował, że uległam troszkę szaleństwu czytania książek świątecznych. Mimo, że mam z nimi różne doświadczenia to jednak zdecydowałam się po nie w tym roku sięgnąć. Jedną z pierwszych był Pokój kołysanek.

Joachim jest starszym panem, który trudni się... przytulaniem dzieci. Zawód jak marzenie, ale on wykonuje to w ramach wolontariatu. Jego zadaniem jest przytulanie w szpitalu w Poznaniu wcześniaków - zbawienne działanie dotyku okazuje się najlepszym lekarstwem. Słabość do dzieci ma z czasów swojej przeszłości, kiedy to pracował w małym domy dziecka. Jego marzeniem jest odnalezienie osoby, która w tamtym czasie była dla niego niezwykle ważna.

Pokój kołysanek to lekka, świąteczna powieść, która choć jest smutna, sprawia, że do magii Świąt podejdziemy z nieco innym nastawieniem. Boże Narodzenie to czas kiedy spełniają się nasze marzenia. I te pod choinką, które zostawia Mikołaj i te, które przynosi nam los. Magia Świąt wpływa na nas w niesamowity sposób i szkoda, że tyle dobra nie jesteśmy w stanie czynić przez cały rok, ile czynimy go w grudniu.

Polecam Wam tę lekturę przy tym świątecznym czasie - myślę, że pierniki Wam nie uciekną, a spędzicie miło czas czytając tę powieść.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze