L.S. Hilton - "Ultima" Maestra #3 [+18]


Cała moja przygoda z trylogią L.S. Hilton zaczęła się przypadkowo, kiedy to pierwszy tom wpadł mi w ręce w Empiku. Choć zdecydowanie jest to trylogia dla osób pełnoletnich to mimo wszystko naprawdę dobrze można się przy niej bawić.


Judith dalej ukrywa się pod swoją nową tożsamością. Jednak zostaje namierzona przez włoskiego policjanta i przewieziona do Albanii, gdzie spotyka się z dawnym "znajomym" miłośnikiem dzieł sztuki. Ten zleca jej sprzedaż fałszywego obrazu - sęk w tym, że najpierw musi go stworzyć. W tym celu nawiązuje nowe znajomości, a potem trafia do dobrze znanego jej Londynu. Jak się skończy jej historia? Musicie sami przeczytać :)

Ultima nieco odstaje od pozostałych dwóch tomów, z których erotyzm po prostu kipiał. Tutaj mamy do czynienia z dobrze napisanym thrillerem z wątkami erotycznymi. Tym razem autorka nieco oszczędziła niektórych szczegółów swoim czytelnikom, co wydaje mi się słuszną decyzją. Cała trylogia pokazuje jak ogromnym biznesem jest rynek fałszywych obrazów, a także jak łatwo jest dokonać dzisiaj takiego fałszerstwa. Odkąd przeczytałam pierwszy tom Maestry, nieco ostrożniej podchodzę do informacji o odnajdywanych obrazach w różnych dziwnych miejscach na świecie.Niestety rynek fałszywych obrazów kwitnie i warto mieć na uwadze fakt, że często mogą to być obrazy dorabiane do czyjegoś dorobku...

Polecam dorosłym miłośnikom sztuki i dobrej akcji tę trylogię, jeśli jej nie czytaliście. A jeśli już ją zaczęliście to koniecznie sięgnijcie po trzeci tom. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze