Iwona Zasuwa - "Smakoterapia 2"Rok temu byłam na diecie, która z pewnością przyniosła mi wówczas pewien zdecydowany efekt - okazało się, że kuchnia nie gryzie, a wręcz przeciwnie można w niej wyczarować pewne cudowności. Wzbudziła we mnie zainteresowanie gotowaniem, pieczeniem i spędzaniem czasu w tym najważniejszym pomieszczeniu w domu.

Smakoterapia jest Wam pewnie znana jako blog i faktycznie Iwona Zasuwa to autorka tegoż bloga. W książce, która jest bogato ilustrowana, znajdziemy masę fajnych i zdrowych przepisów. Jak sam napis na okładce wskazuje jest to kuchnia roślinna bez glutenu, nabiału i cukru. Faktycznie, choć mamy słodycze i ciasta, to są one robione na bazie naturalnych składników słodzących. Dania wyglądają naprawdę pysznie i widać, że nie są zbyt skomplikowane w wytwarzaniu.

Sama upatrzyłam sobie dwa przepisy, które mam zamiar w grudniu wypróbować: jeden to ciasteczka owsiane. Od czasów diety jestem absolutną fanką owsianych produktów i mogę je jeść w każdej postaci. Drugi przepis jest na batoniki o smaku pomarańczowym - to bardziej z myślą o moim domowym łasuchu, który mógłby taki batonik brać ze sobą do pracy. Zresztą sama tez to na pewno uczynię ;)

Polecam Wam tę książkę kucharską. Myślę, że spędzicie przy niej miłe chwile w kuchni. Większość dań jest naprawdę prosta, więc jeśli nie gotujecie za dużo będzie to dobra okazja do nauki. Dania są także szybkie, więc nawet po pracy można je wykonać i odreagować negatywne emocje.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze