E.T.A. Hoffmann - "Dziadek do orzechów"Już bardzo dawno temu miałam ochotę przeczytać Dziadka do orzechów. W końcu doszłam do wniosku, że właśnie teraz nadszedł ten moment. I naprawdę Wam polecam!

Klara i Fred czekają na Wigilię, ponieważ są ciekawi prezentów. Od swojego wujka, który jest zegarmistrzem, dostają wspaniały zamek, w którym elementy się poruszają. Dzieci nie są jednak zachwycone, ponieważ figurki poruszają się ciągle tak samo. Pod choinką znajdują się także inne prezenty, a Klarze spodoba się wyjątkowo dziadek do orzechów - dziewczynka wręcz zakochana w nowej zabawce niezwykle troskliwie zajmuje się nowym lokatorem domu.

Przecudowna, baśniowa historia, która spodoba się i małym i dużym. Dziadek do orzechów to mądra bajka, która oprócz tego, że pokazuje nam dorosłym, dlaczego akurat dzieci lubią sobie upodobać najdziwniejsze zabawki, to na dodatek pokazuje, jak bujna potrafi być dziecięca wyobraźnia. Wspaniała historia na zimowe, świąteczne wieczory!

Polecam Wam tę propozycję jako genialny prezent gwiazdkowy. Myślę, że nawet jeśli obdarowany jest już dorosłym to i tak będzie to prezent bardzo trafiony. Każdy bowiem z nas ma coś w sobie z dziecka, a tak bajka porusza bardzo naszą dziecięcą wyobraźnię i przywodzi na myśl nasze dziecięce marzenia.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu MG.


Komentarze