dr Katarzyna Jasiewicz - "Ciałoterapia"Z reguły rzadko sięgam po poradniki dla kobiet, ale fakt, że w moim życiu prywatnym następują zmiany, coraz częściej zdarza mi się przeglądać profile typowe dla kur domowych. Jednak zakładanie rodziny to też moment, w którym my kobiety przede wszystkim powinnyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Ciałoterapia to poradnik dla wszystkich kobiet, które mają problem z zaakceptowaniem samej siebie. To też idealna propozycja dla młodych dziewczyn, które zaczynają dorastać i nie do końca rozumieją, co dzieje się z ich ciałem. Książka poświęcona jest przede wszystkim miednicy i brzuchowi - dwóm najbardziej istotnym miejscom w naszym kobiecym ciele. Poradnik podzielony jest na identyczne rozdziały zarówno dla miednicy, jak i dla brzucha. Oprócz budowy, tego jak się zmienia w czasie naszego życia, dowiadujemy się jak postępować z miednicą i brzuchem w trakcie ciąży czy jak dbać o nie przez całe życie.

Poradnik ten naprawdę mi się spodobał i postanowiłam, że na pewno zostanie w moim domu, ponieważ będę do niego sięgać na pewno wielokrotnie. Moim zdaniem wiele kobiet ma problem z tym, żeby o niektóre sprawy po prostu pytać. Niestety wstyd jest złym doradcą, a swoje ciało wypadałoby znać, tym bardziej, że potrafi ono wysyłać dość dużo różnych sygnałów do nas.

Polecam Wam ten poradnik - myślę, że to idealny pomysł na Gwiazdkowy prezent. Obdarowana na pewno będzie wdzięczna, że okazujecie troskę o jej zdrowie.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze