Barbara Cantini - "Mortynka"



Co prawda Halloween już dawno za nami, ale wpadła mi w ręce bardzo fajna książeczka dla dzieci. Mortynka jest przezabawną historią, która myślę, że znajdzie swoich odbiorców wśród najmłodszych czytelników.

Mortynka to mała dziewczynka, która nie żyje. Mieszka w starym domu razem z ciotką Agonią. Jej jedyną rozrywką jest zabawa ukochanym pieskiem Smutasem. Jednak jej największym marzeniem jest poznanie nowych przyjaciół. Mimo zakazu ciotki dziewczynka obmyśla niecny plan jak zaprzyjaźnić się z żywymi dziećmi.

Mortynka to jest to zabawna historia dla małych dzieci, ale myślę, że również dorośli czytając ją dziecku będą mieli dobrą zabawę. Co prawda początkowo może wydawać się straszna i przypominać słynną Rodzinę Adamsów, jednak opatrzona właściwym komentarzem rodziców nie wywoła strachu u dziecka. Myślę, że to też dobra okazja to rozpoczęcia trudniejszych rozmów o śmierci z dzieckiem, która zawsze dla dorosłych jest tą najtrudniejszą do odbycia dyskusją.

Polecam Wam rozważenie zakupu dla dziecka tej książki. Zbliżające się Święta to dobry moment, żeby wybrać ją jako dodatek do prezentu. Czas Świąt z pewnością upłynie Wam weselej.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Debit.

Komentarze