Mary E. Pearson - "Zdradzieckie serce" Kroniki Ocalałych #2Drugi tom Kronik Ocalałych pochłonęłam równie szybko, jak pierwszy. Coś czuję, że będzie to jedna z moich ulubionych serii fantasy.

Lia trafia do królestwa Vendy, które uchodziło zawsze w jej opinii za królestwo barbarzyńskie, stojące na niższym stopniu rozwoju niż jej ojczyzna. Przyjaciele ją okłamują, niedoszli zabójcy nagle okazują się wybawcami, a kraj, o którym tak źle myślała, staje się jej niesamowicie bliski. Dziewczyna musi stoczyć walkę sama ze sobą i zmienić siebie, swoje przyzwyczajenia, a także przeznaczenie.

Zdradzieckie serce również bardzo mi się podobało, podobnie jak pierwszy tom. Książka uczy, że nie warto generalizować, czy opierać się na ocenach i opiniach innych osób. Warto też dawać ludziom drugą szansę, ponieważ każdy z nas na nią zasługuje. Człowiek jest istotą skłonną do popełniania błędów, ale kiedy je popełnia, wie potem jak ma postępować. 

Propozycja idealna dla starszej młodzieży, której umili niejeden, długi, jesienny wieczór. Polecam ją także dorosłemu czytelnikowi i gwarantuję, że spędzicie przy niej wspaniały czas. Fantastyka przenosi nas w inne miejsce, inny świat, gdzie możemy chociaż na chwilę zapomnieć o naszych problemach i smutkach.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Initium.

Komentarze