Madeleine Hesserus - "W cieniu Czarnobyla"Czarnobyl to miejsce, które dzisiaj wyjątkowo rozbudza naszą wyobraźnię. Nic więc dziwnego, że staje się tłem dla wielu filmów i książek. Po motyw tragicznych wydarzeń z elektrowni sięgnęła także szwedzka pisarka.

Katarina jest szwedzką biolożką, która przybywa do Czarnobyla by wraz z lokalnymi naukowcami badać przyrodę, która zaczyna rządzić w zakażonej strefie, mimo, że liczniki Geigera dalej pokazują w niej szkodliwe promieniowanie. Nieoczekiwanie badania zbliżą ją do pewnego ukraińskiego naukowca. Ich burzliwy związek przywoła demony z przeszłości, z którymi bohaterka będzie musiała się zmierzyć.

Jako osoba, która urodziła się w nieco ponad rok po katastrofie bardzo chętnie sięgam po tytuły związane z Czarobylem. W cieniu Czarnobyla mnie zauroczyła swoją fabułą, która nie pozwoliła mi oderwać się od książki. Z zaciekawieniem śledziłam losy bohaterki, która nosi moje imię ;) Może to też był powód, dla którego Katrina od razu mi się spodobała, niemniej książka jest bardzo interesująca i myślę, że godna Waszej uwagi.

Polecam ją na zimowe wieczory. Myślę, że to też dobry pomysł na świąteczny prezent dla miłośników tematu elektrowni atomowej. Na pewno będą zadowoleni z takiego prezentu - bo książka to zawsze prezent idealny ;)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze