Leszek Talko - "Jak przejść do historii (i 43 inne pożyteczne umiejętności)"
Sztuką jest dzisiaj napisać naprawdę dobry felieton. Rozwój mass mediów i ich szeroka dostępność dla rzeszy ludzi, spowodował, że felietony każdy może pisać. Cytując klasyka "jeden lepiej, drugi gorzej". Na szczęście w Polsce mamy osoby, które zajmują się tym na bardzo wysokim poziomie.

Leszek Talko w swoich felietonach dzieli się spostrzeżeniami na temat otaczającego go świata. Jest to idealny portret własny milionów Polaków. W książce znajdziemy dziesiątki porad na najróżniejsze problemy, z którymi stykamy się w rzeczywistości. Od tych dalszych po bliższe, jak na przykład zakupy w secondhandzie. 

Czytając książkę, co chwila wybuchałam śmiechem, bowiem autor opisał wszystko w bardzo humorystyczny sposób. Jednak te nasze problemy XXI wieku są naprawdę straszne i książka skłania do wielu przemyśleń i refleksji. Po lekturze miałam nieodparte wrażenie, że nasz świat stanął trochę na głowie i nie potrafimy wrócić do właściwej pozycji.

Polecam Wam lekturę tego zbioru felietonów. Myślę, że urozmaici on Wam ponure, jesienne wieczory. Sama mogę powiedzieć jedno, że cieszę się, że w Polsce są tacy mądrzy i spostrzegawczy dziennikarze, jak Leszek Talko.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze