Richard Schawrtz - "Drugi Legion" Tajemnica Askiru #2Poprzedni tom Tajemnic Askiru pochłonął mnie bez reszty, więc bardzo się ucieszyłam, że ukazał się drugi tom tej genialnej fantastyki.

Tym razem Havald i Leandra postanawiają dotrzeć do tajemniczego portalu, o którym wspominał im pewien wędrowiec, który dotarł do gospody pod Głowomłotem. W podróż z nimi wyrusza grupa śmiałków. Nieoczekiwania portal nie przenosi ich do tajemniczego mocarstwa Askiru, gdzie chcieli trafić, a do królestwa Besarajnu - pustynnego państwa, którego mieszkańcy gościnni zbytnio nie są...

Drugi tom urzeka, podobnie jak pierwszy. Schwartz stworzył niesamowity świat z dbałością o najmniejsze szczegóły. Historia wciąga od pierwszych stron i nie pozwala od siebie odejść czytelnikowi. Myślę, że Schwartza można by było postawić na równi z mistrzami gatunku jak Martin czy Tolkien, ponieważ jego historia jest bardzo przemyślana i autor zabiera czytelnika w niesamowitą przygodę. Bawi się z nami, zwodzi, a potem pokazuje niesamowity świat, który kusi, żeby się w nim znaleźć znowu. 

Polecam Wam ten tom, ale oczywiście jeśli nie czytaliście pierwszego to koniecznie to nadróbcie. Jesień to idealna pora na tego typu literaturę. O tym jak ta książka mnie się spodobała, niech świadczy fakt, iż prawie przejechałam przystanek autobusowy, na którym powinnam wysiąść. ;)

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Initium.

Komentarze