Mary E. Pearson - "Fałszywy pocałunek" Kroniki Ocalałych #1
Ostatnio zauważyłam, że coraz częściej sięgam po fantastykę i nie wiem czym tak naprawdę jest to spowodowane, ponieważ z reguły ten gatunek był mi raczej daleki. A co istotniejsze coraz bardziej mi się podoba! Pierwszy tom Kronik Ocalałych po prostu pochłonęłam!

Lia jest księżniczką i pierwszą córką w rodzie Morrighanów. Jednakże charakter małej buntowniczki wygrywa i dziewczyna ucieka w dniu swojego ślubu. Dociera do małej wioski, w której zaczyna wieść nowe, fascynujące życie. Ma świadomość, że jej ojciec z pewnością będzie jej szukać, jednak chyba nie do końca przewidziała wszystkie konsekwencje swojego wyboru...

Fałszywy pocałunek to świetna fantastyka, ale myślę, że adresatem jest tu starsza młodzież, która sama bardzo często się buntuje i podejmuje radykalne decyzje. Fabuła powieści jest tak skonstruowana, że ciężko jest się od książki oderwać. Dodatkowo krótkie rozdziały sprawiają, że chętnie powtarzamy słynne "Jeszcze tylko jeden rozdział..." ;) Książka porusza trudny temat buntu młodych i odpowiedzialności za konsekwencje. Pokazuje także, że błędem jest trzymanie młodego człowieka pod szczelnym kloszem, gdyż wypacza się jego spojrzenie na świat, który nie jest taki kolorowy.

Myślę, że czytając książkę uprzyjemnicie sobie nie jeden jesienny wieczór. Jest to idealna propozycja dla młodych dorosłych, którzy chcą troszkę odreagować naukę i uciec do innego świata. Sama jako osoba dorosła świetnie się bawiłam przy lekturze i myślę, że miłośnikom gatunku z pewnością się spodoba.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Initium.

Komentarze