Joanna Krzyżanek - "Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w warzywniaku"Książki dla dzieci, które są na rynku podbijają moje serducho. Nie inaczej jest z przecudowną serią o Ignasiu, który ubóstwia gotować i ma przy tym mnóstwo przygód.

Ignasia poznajemy wraz z całą jego szaloną rodzinką. Oprócz tego w książce towarzyszy mu jego wierny przyjaciel - piesek Kminek. Ignaś jakiś czas temu znalazł magiczną książkę, która zabiera go w niesamowite podróże. Tym razem chłopiec wyląduje na planecie buraczanej, gdzie spotka niezwykłą osobę, która będzie próbowała zaszczepić w nim swoją pasję i największą miłość... Jaką? A tego dowiecie się już z książeczki. :)

Książka jest przecudowna! Sama przy historii się uśmiałam. Ogromną zaletą są przepisy na końcu książki, które są na tyle proste, szybkie i smaczne, że na pewno sama z nich skorzystam. Książeczka to niepowtarzalna okazja, żeby zacząć wspólne gotowanie i może być fajnym elementem do urozmaicenia deszczowych, jesiennych weekendów. Na samym końcu znajduje się miejsce na kolejne przepisy, które dziecko może samodzielnie wpisać, przez co tworzy sobie własną książkę kucharską.

Istotnym elementem książek dla dzieci jest ich wydanie. Seria o Ignasiu to książki w twardej oprawie z grubszym papierem. Pięknie i bogato ilustrowane historia z pewnością przykuje oko każdego malucha i być może rozbudzi w nim nową pasję.

Polecam książkę wszystkim rodzicom - jak wspomniałam to może być idealny patent na deszczowy, zimny weekend. Przy okazji dzieci może zrozumieją, że ugotowanie smacznego obiadku nie jest bardzo prostym zadaniem. ;) 

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Debit.

Komentarze