Daria Orlicz - "Diabelski młyn" [+18]Jeżeli lubicie brutalne thrillery to z pewnością nazwisko Darii Orlicz powinniście zapamiętać i jak najszybciej zapoznać się z jej twórczością.

Krzysztof Bugaj od lat pracuje w policji w Trójmieście. I od lat zmaga się z problemem uzależnienia od intymnych zbliżeń z kobietami. Ma żonę i syna, ale ma także kochankę, która także ma swoje dziecko. I choć sytuacja trwa od dłuższego czasu, nie potrafi jednoznacznie się określić. Czy tajemnicze zniknięcia dziewcząt, brutalny gwałt i tajemnicza śmierć pewnej Litwinki pomogą mu rozwiązać problem?

Książka Darii Orlicz jest bardzo brutalna i pewnie spodoba się miłośnikom L.S. Hilton czy też Pauliny Świst. Z pewnością nie jest to literatura odpowiednia dla młodszych czytelników. Sceny są niezwykle brutalne i myślę, że pewnie środowiska feministyczne nie byłyby zadowolone. Natomiast książka porusza ważny temat ludzi, którzy są uzależnieni od fizycznego kontaktu z drugim człowiekiem, a także mówi o bezwzględnych zwyczajach względem kobiet, które są przedmiotem handlu. 

Polecam Wam ten tytuł, aczkolwiek nie jest to książka dla czytelników o słabych nerwach. Idealna na jesienny wieczór. Zmusza do przemyśleń. Mam nadzieję, że o Darii Orlicz będzie głośno.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

Komentarze