Grzegorz Wielgus - "Pęknięta korona"
Jak już wszyscy wiedzą - jestem historykiem, więc z założenia lubię książki historyczne. Nie tylko opracowania, ale też najzwyklejsze powieści historyczne czy też thrillery historyczne. Stąd zachęcona opisem sięgnęłam po Pękniętą koronę.

Akcja powieści dzieje się w Małopolsce tuż przed zjednoczeniem ziem polskich. Z Wisły zostaje wyłonione ciało mężczyzny, którym okazuje się być najprawdopodobniej bogatym człowiekiem. Jednakże czy na pewno atak był tylko na tle rabunkowym? W śledztwo angażuje się brat Gtofryd, a pomagają mu dwaj rycerze: Jaksa oraz Lambert z Myślenic. Okazuje się, że muszą się udać na okryty złą sławą zamek Lemiesz...

Cała historia zapowiadała się bardzo ciekawie i naprawdę dobrze, jednakże po przeczytaniu całości, czegoś mi w tej książce zabrakło. Odniosłam wrażenie, że jednak autor próbował troszkę nawiązać do Elżbiety Cherezińskiej, jednak umówmy się, że królowa jest tylko jedna ;) 

Niemniej polecam Wam lekturę tej pozycji - zwłaszcza osobom, które opasłe, historyczne książki przerażają. Myślę, że to dobra propozycja dla młodego czytelnika, który rozbudza w sobie miłość do czytania i pasję do historii.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Initium.

Komentarze