Andrew Mayne - "Naturalista"Czytałam różne w życiu thrillery i wiele z nich było naprawdę fascynujących. Wiele pamiętam do dziś. Wśród takich niezapomnianych historii na pewno będzie też Naturalista.

Theo Cray jest profesorem bioinformatyki. Podczas jednej ze swoich wypraw wpada w ręce policji jako jeden z podejrzanych o zabicie młodej dziewczyny. Po przesłuchaniu okazało się, że to jego była studentka. Jednak nowe ślady wskazują jakoby dziewczyna miała zginąć z rąk niedźwiedzia. Intuicja profesora podpowiada mu, że być może do śmierci przyczyniło się inne zwierzę... Czy uda Cray'owi odkryć tajemnicę lasów?

Jak napisałam we wstępie, spotykałam się z różnymi thrillerami, które mnie wciągnęły bez pamięci. Naturalista jednak ma w sobie coś tak niesamowitego, że człowiek nie jest w stanie oderwać się od historii. Pokazuje też jak postęp nauki wpływa na wykrywalność przestępstw. Powieść zaskakuje na każdej stronie, autor świetnie zwodzi czytelnika, za co należą mu się oklaski. 

Idealna książka na jesienne wieczory, pod warunkiem, że nie planujecie grzybobrania. Po jej lekturze szybko do lasu bowiem nie wrócicie. Polecam miłośnikom gatunku, ale także osobom, które szukają czegoś na jesienno-zimowe długie wieczory.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Komentarze