Mariette Lindstein - "Sekta powraca" Wyspa Mgieł #2Po pierwszym tomie błyskawicznie sięgnęłam po kolejny tom historii Sofii i sekty, do której przynależała. Bez wątpienia ta trylogia jest godna uwagi!


Sofia po ucieczce z sekty postanawia żyć w miarę normalnie - rozpoczyna pracę, wynajmuje mieszkanie. Benjamin na wszelki wypadek daje ukochanej pieska. Wydawałoby się, że skoro Franz Oswald odsiaduje wyrok, dziewczyna może czuć się bezpiecznie. Niestety wróg jest silniejszy niż go oceniała...

Przeczytać książkę, która ma ponad czterysta stron w około dwadzieścia cztery godziny to pewnie nie mały wyczyn, ale po prostu nie mogłam się od niej oderwać. Fabuła jest tak prowadzona, że człowiek koniecznie chce wiedzieć, co wydarzy się dalej. Jestem wręcz oczarowana tą historią, dlatego bardzo się cieszyłam, że mam już trzeci tom i mogę zobaczyć jak historia się potoczy. 

Polecam Wam serdecznie tę historię - jest idealna na koniec wakacji, kiedy pogoda płata coraz większe figle i trudno jest cokolwiek zaplanować. Myślę, że spędzicie z nią ciekawy czas, a co najważniejsze zapewniam, że go nie zmarnujecie. Sama bardzo się cieszę, że mogłam zapoznać się z twórczością Mariette Lindstein. 

Książkę polecam młodym dorosłym, a także rodzicom, którzy czasami nie zdają sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa. Sekta uzależnia jak każda inna używka i podobnie jak w przypadku typowych nałogów, z sekty też jest trudno wyjść, bo same chęci tu nie starczą.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Bukowy Las.

Komentarze