Nathalie Semenuik - "Tajemniczy, czarny kot. Legendy i przesądy"Ostatnio w moje ręce wpada dużo książek o kotach. Dzisiaj mam dla Was recenzję książki, która opowiada historię czarnego kota. Tak, tego czarnego kota, który przynosi pecha. Ale czy na pewno jest on aż tak pechowy?
 
Koty to stworzenia, które są indywidualistami i nie trzeba mieć kota w domu, żeby to zobaczyć. Kot nie przyjdzie do nas jak piesek, żebyśmy mogli go pogłaskać, chyba, że najdzie go na to ochota. Stąd wzbudza zainteresowanie różnych osób, a zwłaszcza jeśli jest czarny to wyjątkowo na takie kotki uważamy. ;)

Nathalie Semenuik w swojej pracy w bardzo ciekawy sposób opisuje historię czarnego kota: od momentu uwielbiania go w czasach starożytnych do postrzegania go jako wysłannika Szatana. Każdy z nas wie, że nie jest dobrze, jak taki kot przebiegnie nam drogę, bo oczywiście przynosi to pecha. Autorka w swojej pracy w sposób wyczerpujący tłumaczy skąd takie przeświadczenie się w ogóle wzięło. 

Dodatkowo w książce, która de facto jest cudownie wydana, znajdziemy mnóstwo zdjęć, cytatów, a także wierszy poświęconych kotom. Wspaniała oprawa oraz złocenia na okładce powodują, że jest to idealny prezent dla miłośnika kotów. Nie tylko tych czarnych! :) Polecam ją Wam bardzo serdecznie - naprawdę warto jest mieć ją na swojej półce.

Za książkę dziękuję Oficynie Wydawniczej Alma - Press.

Komentarze