Wiktor Mrok - "Mała baletnica"Wiktor Mrok jest jednym z najpopularniejszych pisarzy rosyjskich, który odkrywa w Małej baletnicy przebieg jednego z najtrudniejszych śledztw przeprowadzonych przez służby rosyjskie przy kooperacji międzynarodowej.

Alona jest znaną policjantką i dostaje wezwanie do zabójstwa. Początkowo zdenerwowana, że przeszkadza się jej w wolnym czasie, odkrywa, że nie jest to byle jakie zabójstwo. W jej domu zostaje odkryta sala wymyślnych tortur o podłożu seksualnym. W tejże sali policjanci natrafiają na rozebraną, małą dziewczynkę. Okazuje się, że denatka to Anastazja, która była jednym z najważniejszych filarów mafii zajmującej się od lat 90. pornografią dziecięcą.

Książka niezwykle mocno opisuje przebieg tej głośnej sprawy, która okazała się jednym z najważniejszych śledztw prowadzonych w różnych krajach w latach 90., a także w ostatnich latach, bowiem ślad po działalności mafii pozostaje niestety do dziś. Małe dziewczynki zmuszane były do rozbieranych scen, podawano im narkotyki, żeby je otumanić. Wiktor Mrok dogłębnie porusza temat, który jest niezwykle brutalny.

Z pewnością nie jest to pozycja dla ludzi o słabych nerwach, jednak wydaje mi się, że w dobie masowych mediów, każdy rodzic powinien ją przeczytać. Polecam ją Wam serdecznie.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Initium.

Komentarze